مشاوره فروش و بازاریابی

بازاریابی و فروش، دو فرایند حیاتی برای کسب‌وکارها هستند که در عین تمایز، ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. هدف نهاییِ مشاغل مختلف از فعالیت‌های تجاری، کسب سود از طریق افزایش هر چه بیشتر فروش کالا یا خدمت است و یک سیستم فروش، زمانی اثربخش و موفق عمل می‌کند که بر یک سیستم بازاریابیِ دقیق و حساب‌شده مبتنی باشد. درواقع نقطه آغاز موفقیت تجاری یک کسب‌وکار، شناخت صحیح نیاز مشتریان هدف (بازاریابی) است که وقتی این شناخت، با مهارت در فروش ترکیب شود، زمینه دستیابیِ مجموعه به اهداف مالی‌اش را فراهم می‌نماید.

بازاریابی و فروش

شرکت پندیار سپنتا، ارائه‌دهنده طیف گسترده‌ای از خدمات مشاوره‌ای در حوزه بازاریابی و فروش است. شاخص‌ترین خدمات ما در این حوزه، تدوین استراتژی برای بازاریابی محصولات شرکت شماست که این فرایند، عناصر جزئی‌تری مانند شناخت مشتریان، بخش‌بندی بازار و ارزش پیشنهادی را شامل می‌شود. وقتی در هر یک از این جنبه‌ها خوب عمل کنید، خروجی آن، یک استراتژی جامع بازاریابی می‌شود که پیشاپیش، فروش کالاها و خدماتتان را تا حد زیادی تضمین می‌کند.

بازاریابی و فروش

بااین‌حال، حتی بهترین استراتژی‌های بازاریابی هم بدون یک سیستم فروش مؤثر، راه به جایی نمی‌برند. ممکن است از قبل استراتژی بازاریابی مناسبی داشته باشید، اما عدم کارایی در بحث فروش، مانع از تحقق درآمد و سود مورد انتظارتان شود. در این حالت شما به مشاوره‌ اختصاصی فروش نیاز دارید تا بتوانید با شناخت و اتخاذ استراتژی‌ها و تکنیک‌های مؤثر در زمینه‌هایی مثل تبلیغات، قیمت‌گذاری و توزیع، سطح فروش کالا یا خدمتتان را به شکل چشمگیری افزایش دهید. باز هم تأکید می‌کنیم که موفقیت در فروش، مستلزم وجود یک استراتژی بازاریابی درست است و به همین دلیل، اگر استراتژی کسب‌وکارتان ایراد داشته باشد، توصیه می‌کنیم که در کنار مشاوره فروش، از خدمات ما در زمینه تدوین استراتژی بازاریابی نیز بهره‌مند شوید.